STOP SDBLOCKER

תשבץ, כולנו אוהבים לפתור, אך קשה לפצח מכיוון שבדר"כ יש כמה הגדרות קשות מאוד. אנו מעלים לכם פתרונות לפי מספר אותיות. בעזרת האתר תשבצים ותשחצים תוכלו לסיים את התשבץ ולזכות בפרסים. בהצלחה

דפים

רשמו את ההגדרה, וגלו את התשובה!
מי שאוהב את הפתרונות שלנו, יאהב גם את העמוד שלנו! :-)
עזרנו לכם למצוא את הפתרון החסר? פרגנו לנו בלייק! כי אם אתם חובבי תשבצים ואוהבים לאתגר את עצמכם – זה המקום בשבילכם.
אתר מורדו מכיל מאגר גדול של הגדרות תשבצים ותשחצים המתעדכנים באופן שוטף. לנוחיותכם, לכל הגדרה קיים מגוון רחב של פתרונות לפי סדר האלף בית ומספר המילים.
אז לחצו לייק ולחיצה שנייה לאישור >>
מודעות

משורר אמריקאי | משורר אמריקאי תשחץ

מורדו פתרון תשחצים ותשבצים - כי ידע לא קונים בכסף.
הפעם קבלנו את ההגדרה משורר אמריקאי. בכמה צעדים פשוטים נמצא את הפתרון המבוקש. הביטוי "משורר אמריקאי" יכול להופיע במדור התשחצים בעיתונים היומיים, בשבועונים, בירחונים, בחוברות תשבצים או במגזינים השונים.

לרשותכם ייסדנו את מילון התשבצים - מורדו, שיסייע לכם לפתור את התשחץ במהירות ובקלות. ראשית, נסתכל על ההגדרה משורר אמריקאי בתשחץ, ונמנה את מספר המשבצות המרכיבות את הפתרון. אחר כך נגולל את המסך מטה, ומיד יופיע מאגר של תשובות אפשריות. על מנת להקל על החיפוש שבצנו את התשובות לפי סדר האלפבית. אז למה אתם מחכים - בואו למצוא את התשובה הנכונה. 

משורר אמריקאי הוא מישהו שמתגורר וכותב שירה בארצות הברית. העבודות שלהם יכולות לחקור מספר עצום של נושאים, כולל טבע, אנושיות, חברה, היסטוריה או תרבות אמריקאית.

מסע דרך שירה אמריקאית:

ההיסטוריה של השירה האמריקאית היא מסע שובה לב לאורך תקופות שונות, כל אחת מסומנת בסגנונות, תנועות ומשוררים משפיעים.

שירה קולוניאלית ושירה אמריקאית מוקדמת (מאות 17-18):

משוררים אמריקאים מוקדמים, בעיקר מתיישבים אירופאים, הושפעו מסגנונות אירופיים. הם כתבו על חוויותיהם בעולם החדש, והתעמקו בנושאים של משפחה, אמונה וטבע.

רומנטיקה (המאה ה-19):

שירה אמריקאית מקורית יותר צמחה במאה ה-19, המאופיינת ברומנטיות, רגש וחיבור עמוק לטבע. וולט ויטמן, שהוכר לעתים קרובות כ"משורר האמריקאי הגדול ביותר", ורוברט פרוסט, דמות מפתח, חקרו נושאים אמריקאים ייחודיים, כמו הטבע הפראי של אמריקה וחלופות חברתיות ופוליטיות.

מודרניזם (המאה ה-20):

המאה ה-20 הייתה עדה לניסויים של משוררים מודרניסטיים כמו לנגסטון יוז, תוך התייחסות לגאווה גזעית ולסוגיות חברתיות. דמויות משפיעות כמו ת.ס. אליוט ועזרא פאונד תרמו לסגנון שירה מקוטע ומורכב יותר.

אמצע המאה ה-20 (שירת וידוי):

אמצע המאה ה-20 הביאה לשירה וידוי, עם משוררים כמו סילביה פלאת' ואן סקסטון התעמקות בנושאים אישיים ואוטוביוגרפיים.

שירה עכשווית (סוף המאה ה-20 עד היום):

השירה האמריקאית נותרה מגוונת ודינמית. משוררים כמו מאיה אנג'לו, בילי קולינס וריטה דאב חוקרים מגוון רחב של נושאים וסגנונות, תוך שימת דגש על זהות, רב-תרבותיות וצדק חברתי.

משוררים אמריקאים בולטים:

הדגשת כמה מהמשוררים האמריקאים הבולטים:

וולט ויטמן (1819-1892):
"עלי עשב" של ויטמן, שנחשב לאחד מגדולי המשוררים האמריקאים, חוגג את הפרט, הדמוקרטיה והנוף האמריקאי.

רוברט פרוסט (1874-1963):
משוייכים לסגנונות מסורתיים ואזוריים, שיריו של פרוסט מתעמקים בחיי הכפר, בטבע ובמורכבות המצב האנושי. הוא זכה בארבעה פרסי פוליצר.

אדגר אלן פו (1849-1809):
יצירותיו המפורסמות של פו, הידוע בתרומותיו לספרות הגותית והמקאברית, כוללות את  הפואמה: "העורב" ועל היצירה "נפילת בית אושר".

ת.ס. אליוט (1888-1965):
אליוט, משורר מודרניסטי, נחשב לאחד המשוררים המשפיעים ביותר במאה ה-20. שירתו המורכבת והסוגסטיטיבית (מנסה להשפיע על הרגש והמחשבה באמצעים אגרסיביים) ביותר.

סוגי שירה אמריקאית במאה ה-20:

השירה האמריקאית במאה ה-20 הציגה מגוון רחב של סגנונות ונושאים. להלן כמה סוגים בולטים:
  • שירה לירית: מאופיינת בביטוי רגשות וחוויות אישיות, משמשת פורקן רגשי ומופנם למשוררים.
  • שירה אפית: כוללת קריינות של סיפור נרחב והירואי, לעתים קרובות מעמיקה בנושאים היסטוריים או מיתולוגיים בקנה מידה גדול.
  • שירה דרמטית: נועדה להופעה, נכתבת מתוך כוונה להיחקק. לעתים קרובות היא לוכדת רגשות עזים ומשתפת את הקורא או הקהל בנרטיב משכנע.
  • שירה פוליטית: מתמקדת בטיפול בסוגיות חברתיות ופוליטיות, משמשת מדיום רב עוצמה למשוררים להביע את נקודת המבט שלהם על דאגות חברתיות ולעודד שינוי.
  • שירה חופשית: שירה חופשית מאפשרת למשוררים ביטוי יצירתי ללא הגבלה. הוא מדגיש ספונטניות וגמישות.
מערך מגוון זה של צורות פואטיות משקף את האבולוציה הדינמית של השירה האמריקאית לאורך המאה ה-20, ומדגיש את אופיו הרב-גוני של הביטוי האמנותי בתקופה זו. בהצלחה !


מודעות

תשובה 2 אותיות:
תשובה 3 אותיות: ג'ין, ג'רל, האב, האס, לרר, ריץ'
תשובה 4 אותיות: גאסט, דיקי, ווקר, פרקר, רנדל, תורו
תשובה 5 אותיות: ויטמן, מרדית', פרוסט (משורר אמריקני), פרייל, פרקוף, קמרון, קרואק, קריין
תשובה 6 אותיות: ליפטון, קרוסבי 
תשובה 7 אותיות: לונגפלו
תשובה (מיוחד מ-8 אותיות): ואן-זאנדט
תשובה של שתי מילים ומעלה: אדגר אלן פו (סופר ומשורר אמריקאי), אדגר גאסט, אדריאן ריץ', אוליבר ונדל הולמס האב, אליס ווקר, אסתר קמרון, גבריאל פרייל, ג'יימס דיקי, ג'יימס ליפטון, ג'ק קרואק, דדלי רנדל, דורותי פרקר (משוררת אמריקאית), הא ג'ין, הארט קריין, הנרי דייוויד תורו, הנרי וודסוורת' לונגפלו (משורר אמריקאי במאה ה-19), הנרי (דוד) תורו, וולט ויטמן, ויליאם מרדית', טום לרר, סטיבן ואן זאנדט, סטיוארט פרקוף, פט פרקר, קארס קרוסבי, רוברט האס, רוברט פרוסט, רנדל ג'רל (משורר אמריקאי)
מחפשים תשובות נוספות - השתמשו בתיבת החיפוש בראש הדף.
עזרנו לכם למצוא את הפתרון ? תפרגנו לנו בלייק! 
יש לכם פתרון אחר להציע? כתבו לנו בתיבת התגובות!

2 תגובות: